تاريخ : ۱۳٩۳/٩/٢٩ | ٩:۳٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ح.فیروزنیا

 

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام علیک یا رسول الله السلام علیک یا حبیب الله

رحلت و شهادت نبی اکرم صلی الله علیه و آله را تسلیت عرض می نمایم

 

السلام علیک یا ابا محمد یا حسن بن علی (علیهما السلام)

 شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام را تسلیت و تعزیت عرض مینمایم

 

 

 

 السلام علیک یا علی بن موسی الرضا المرتضی(علیه السلام)

سالروز شهادت امام رضا علیه السلام را تسلیت و تعزیت می گویمتاريخ : ۱۳٩۳/٩/٢۸ | ٩:٠٩ ‎ق.ظ | نویسنده : ح.فیروزنیا

بسم الله الرحمن الرحیم

نماز، نماد بندگی و اخلاص یک عبد صالح خداوند است. این فریضه و گاه عمل مندوبه، سراسر دارای سرّ است و راز. کشف آن اسرار فقط در ید کسانی است که عالم ماده را برای شهود عالم مکنون و غیب در نوردیده اند.خود به جاهایی رسیده اند که با لسانی غیر از لسان مادی(لسان دل)گزارش می دهند.ما فقط آثار آن را از زبانشان می شنویم.فهم همین اخبار و گزارش دشوار است و هم پر رمز و راز.

اینک فرصت را غنیمت شمرده و با گوش و چشم دل باز به پای سخنان وزین حضرت استاد آیت الله جوادی آملی تلمّذ می نماییم تا شاید قطره ای از دریای اسرار نهان این سیم اتصال دائمی بندگان خاص با حضرت دوست، به کاممان برسد. چون در طول گذر ایام مدام با آن سر و کار داریم؛ لذا نمی توانیم از برخی اسرار آن غافل باشیم.

خداوند ما را به درک حقیقت نمار یاری برساند. استاد جوادی آملی درباره اسرار نمار چنین بیان فرموده اند:ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٩/٢٧ | ٤:٥٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ح.فیروزنیا

بسم الله الرحمن الرحیم

متن و اجرای ابتهال زیبای "حب الحسین" با صدای شیخ طه الفشنی

حب الحسین (ع) ........

حُبُّ الحُسِین وُسیلةُ السُّعداءِ

 وضیاءَهُ قد عَمَّ بالأرجاء

 سِبطٌ تَفَرَّعَ مِنهُ نَسلُ المُصطَفى

 وَأضَاءَ مِسک بوجهِهِ الوَضَّاء حبُّ الحسین

 فَهُوَ الکریمُ ابنُ الکریمُ وَ جَدُّهُ خَیرُ الأنام وسیِّدُ الشُّفَعاءِ

دانلود صدای ابتهال استادطه الفشنیتاريخ : ۱۳٩۳/٩/٢٤ | ۸:٥٢ ‎ب.ظ | نویسنده : ح.فیروزنیا

بسم الله الرحمن الرحیم

شعر حیاء که سروده خانم پروانه نجاتی(جزاها الله خیراً) است و بنده عنوان آن را به « سفارش مادر خوب به دخترش» تغییر می دهم. این کار زیبا در برنامه مشاعره دانشجویی توسط دختر خوبی به نام سیده زهراء شایگان اجراء شده و از طریق رسانه ملی تلویزیون بخش گردید، خدمتتان تقدیم می کنم. امید است در صورت استفاده مرا از دعای خیرتان محروم نسازید. إن شاء الله تعالی

تذکر: متن این سروده را قبلاً در همین وبلاگ بارگذاری کرده ام.میتوانید کپی نمایید.

دانلود سرود حیا(سفارش مادر خوب به دخترش)تاريخ : ۱۳٩۳/٩/٢۳ | ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ | نویسنده : ح.فیروزنیا

بسم الله الرحمن الرحیم

قَالَ رَبّ‏ِ اشْرَحْ لىِ صَدْرِى(25) وَ یَسِّرْ لىِ أَمْرِى(26) وَ احْلُلْ عُقْدَةً مِّن لِّسَانىِ(27)  یَفْقَهُواْ قَوْلىِ(28) آیات25تا28 سوره طه.

هر طبیبی بنابر علم و تشخیص خود، بیمارش را درمان می کند. هر بیماری هم با توجه به نوع مرض خویش به دنبال پژشکی است که حاذق ترین باشد. برخی دردها قابل درمان با وساطت طبیبان است و برخی حتی با وساطت آنها هم قابل درمان نیست. بعضی بیماران برای درمان خویش حاضرند همه دارایی خویش را  بپردازند تا از آن درد کشنده و طاقت فرسا نجات دهند. گاهی برای رفع و دفع درد خود به ابزار غیر مادی متوسل می شوند؛ که گاهی نتیجه بخش و گاهی برای درمان مرض جسمانیش بی فایده است.این مسائل برای اکثر افراد بدیهی و قابل دریافت است. امّا برخی امراض وجود دارد که اصطلاحاً بیماری های قلبی یا صدری گفته می شوند و درمان مادی ندارند بلکه تنها راه درمان آنها مراجعه به طبیبانی است که با ابعاد وجودی بشر و به معنای حقیقی آشنایی دارند و آنان کسانی جز خالق هستی در درجه اولی و انبیاء و ائمه طاهرین در درجه بعد و سایر اولیاء خداوند نیستند. اینان انسان شناسان، جامعه شناسان و هستی شناسان واقعی اند، هم طبیب روحند و هم طبیبان جسم. دیده نشده بیماری به آنها مراجعه کرده باشد امّا درمان نشده باشد.

از خاصیت های این نوع دردها، یکی این است که هر فرد مبتلا بهتر از سایرین [به جز طبیبان واقعی آنها، یعنی اولیاء گرام الاهی] از کمّ و کیف آن ها با خبرند و با سیر در آیات قرآن و مقولات انبیاء و امامان علیهم صلوات الله اجمعین و اولیاء الله، باز به مراتب بهتر از دیگران راه درمان خویش را می شناسند. بر این اساس بر تمام پیروان این تنها دین پسندیده یعنی اسلام اصیل محمدی، لازم است که با سعی وافر به درمان دردهای خویش از طریق رجوع به این منابع اصیل و انیق الاهی و دینی اقدام نموده و از تسرّی آن ها به سایر افراد جامعه اسلامی و مسلمان جلوگیری کنیم. پدیده ها و جریان های شومی مثل طالبانیسم، داعشیسم و بوکوحرامیسم و غیره در درون مسلمانان به خاطر همین بی توجهی های ما مسلمانانست که استعمارگران ، استکبارگران صهیونیست فرصت را غنیمت شمرده و آلام و دردهای روحی را یکی پس از دیگری نشر داده و روز بروز این جمعیت کثیر و قوی را به یک امت ضعیف و ضربه پذیر تبدیل نموده تا به اهداف پلید و شوم خود برسند.

با توجه به این مقدمه پیشنهاد این عبد ذلیل و حقیر خدا این است هر فرد مسلمان با شناسایی درد خود، درصدد درمان نیز برآید و قبل از ریشه دواندن آن در درون خویش و دیگران، به درمان واقعی نیز بپردازد. قطعاً خداوند هم او را نصرت و یاری می دهد چون خود وعده داده که « یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا إِنْ تَنْصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْکُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدامَکُمْ »(محمد/7) و یا «إِنَّ اللَّهَ یُدافِعُ عَنِ الَّذینَ آمَنُوا »(حج/38)
به این نحو با تفحص وتأمل و تدبر در آیات قرآن کریم و احادیث اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام، راه درمان درد خویش را یافته و آن را نصب العین ظاهری و باطنی خود قرار دهد. طوری باشد که هر روز خود را با آن روبرو ببیند تا این درمان در عمق وجودش رخنه کرده و به مرور زمان دردش را مرتفع ساخته و تولدی دیگر به او ارزانی بدارد.إن شاء الله تعالی. به عنوان نمونه یک آیه یا روایت و یا حتی یک بیت شعر از بزرگان و مورد نیاز برای درمان خویش را با خط زیبا نوشته روی میز کار یا مطالعه، جلوی آینه و یا هر جایی که هر روز لزوماً به آن جا مراجعه دارد، نصب کند.

در ذیل نمونه هایی از این نسخه های الاهی و دینی را که برای نگارنده هم مناسب هست می آورم تا شاید تلنگری برای مبتلایان به این نوع امراض قلبی باشد و شفابخش:ادامه مطلب
تاريخ : ۱۳٩۳/٩/۱۸ | ٥:٠۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ح.فیروزنیا

باسمه تعالی

تقدیم به خوبان عالم، خوبانِ خوب، رهپویان طریق وصال معبود؛ آن هایی که رفتارها و گفتارها، نجابت و اخلاق را از مادران خوبش می آموزند و به نسل های بعد از خود سینه به سینه منتقل می سازند. آفرین و هزاران آفرین به چنین مادرانی که درد زمانه را تشخیص و درمان آن را به نسل خویش گوشزد می کنند.


خوبی ها باید به خوبان برسد. تنها کاری که در این راستا می توانم انجام دهم انتقال این گونه ابیات و اشعار به هم کیشان و خوبان عالم است؛ یا پخش آن سرود در مکانهای مناسب است .یک کار با ارزش فرهنگی است. امید است خداوند از همه ما به شایستگی قبول بفرماید.

اینک متن سروده خانم پروانه نجاتی که توسط سیده زهراء شایگان 8  ساله اجراء و در برنامه مشاعره دانشجویی که از شبکه تلویزیونی نیز پخش گردید تقدیم شما خوبان:ادامه مطلب

  • پوسته های وطن
  • آریس موب
  • کارت شارژ همراه اول