تاريخ : ۱۳٩٢/۱/٢٢ | ۱۱:۱٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ح.فیروزنیا

بسم الله الرحمن الرحیم

از آداب و رسوم ما ایرانیان که به ناصواب بیشتر تمایل دارد تا صواب،توجه به علماء و بزرگان از دنیا رحلت کرده است تا علمای حیّ؛ کوچ کنندگان مسیر دنیا شاید زیاد خشنود نباشند که مورد تحمید و تمجید واقع شوند اما آیا جامعه علمی و دینی حق ندارند از وجود چنین سرمایه هایی مطلع و بیشتر مستفاد گردند. إن شاء الله باشند کسانی که در این باب رسم عالی و پرصوابی را در فرهنگ ما ایرانیان إنشاء کنند، تا به آن چه که در این مورد حق است برسیم.

امّا در این مجال تلاش می شود تا گوشه هایی از زندگانی بزرگان علم و معرفت برای علاقمندان نقل گردد، و در پرتو آن جوانان و سرمایه های عظیم این ملت با ذخایر ارزشمند آشنایی یابند.

حکایاتی از حیات بزرگان

الف: علامه محمد تقی جعفری

 


علامه جعفری ره

سال ها پیش، یک بار در تهران باران شدیدی آمد که به سیل تبدیل شد و تمام جوی ها را آب گرفت . در خیابان خراسان ، خیابان زیبا، توله های یک سگ از سرما و ترس سیل به گوشه ای خزیده بودند و سگ ماده با ترس و اضطراب ، می رفت و تک تک آن ها را از آب بیرون می آورد. این در حالی بود که با این سیل شدید، احتمال غرق شدن آن ها زیاد بود.

 

استاد جعفری با دیدن این صحنه، بی تاب شد و از افرادی که بی خیال به آن صحنه نگاه می کردند، خواست جلوی آب را ببندند تا این ماده سگ بتواند توله های خود را از سیل نجات بدهد.
ایشان وقتی دید مردم بی اعتنا هستند، آن قدر اصرار کرد و داد و فریاد به راه انداخت ، تا این که مردم مجبور شدند با یک چوب بزرگ ، مسیر آب را منحرف کنند تا ماده سگ بتواند به راحتی توله های خود را نجات بدهد.

محمود زیبا

سایت: علامه جعفری  • پوسته های وطن
  • آریس موب
  • کارت شارژ همراه اول