تاريخ : ۱۳٩٢/۳/۱٢ | ۱۱:٠٦ ‎ب.ظ | نویسنده : ح.فیروزنیا

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام و تحیات!

قبل از این که در دیگران بیندیشیم در خود بنگریم شاید جای کار فراوان باشد. دستور خدا به مؤمنان است که « یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا لِمَ تَقُولُونَ ما لا تَفْعَلُونَ » ای مؤمنان چرا چیزی می گویید که خودتان به آن عمل نمی کنید.زیاد وقت گرانمایه شما را نمی گیرم، تجربه یک کشیش  مسیحی را در ذیل، شاید تلنگری برای بیدار باشی ما باشد. امید است به دقت خوانده شود.

 

ادامه در صفحه بعد


تغییر

 

کشیشی هنگام مردن گفته بود وقتی بچه بودم دلم می خواست دنیا رو عوض کنم.بعد فکر کردم دنیا خیلی بزرگه و باید کشورم رو عوض کنم.توی نوجوانی به خودم گفتم کشورم هم زیادی بزرگه و باید کاری واسه تغییر شهرم بکنم.

جوان که شدم فکر کردم شهرم هم زیادی گنده است و باید محله ام رو دگرگون کنم.به میانسالی که رسیدم تصمیم گرفتم از خانواده ام شروع کنم.و حالا در واپسین لحظه های عمر می بینم که باید از همون اول از خودم شروع می کردم.

و اگه این کار رو کرده بودم تا حالا تونسته بودم به سهم خودم ؛ خانواده ام ، محله ام ، شهرم ، کشورم و جهان رو تغییر بدم. عزیز دلم نکنه بخوایم بجای خودمون ، دیگران رو تغییر بدیم.نکنه بجای گرفتن آینه به سمت خودمون، همش ذره بینی به سمت دیگران بگیریم.نکنه بخوایم همه چیز و همه کس عوض بشن و خودمون تکون کوچکی هم نخوریم.

نکنه گمون کنیم تحول یعنی عوض کردن دیگران. نه ، باید بدونیم قطعا با عوض کردن خودمونه که دنیای پیرامون ما هم عوض می شه. [1]

 

پی نوشت :

[1] . نرم افزار شوخ طبعی ها و حکایات طلبگی، سایت اسک دین دات کام.  • پوسته های وطن
  • آریس موب
  • کارت شارژ همراه اول