تاريخ : ۱۳٩٢/٧/۱۱ | ۱۱:۱٠ ‎ب.ظ | نویسنده : ح.فیروزنیا

بسم الله الرحمن الرحیم

حجاب برای زن و مرد امری مقطعی و به فرقه یا گروه دینی خاصی مربوط نمی شود، بلکه امری فطری و قدمت آن همزاد با انسان است. منتها بشر خود را به تجددمآبی متماثل میکند وی به درون انسانی خویش رجوع نمی کند، خیال می کند نیازهای فطری مانند نیاز به علم و تلاش است که گاه می توان به آن دست یافت و گاه رها کرد؛ یا اصلاً سراغ آن نرفت. ویژگی های فطری است که به انسان معنای انسان می دهد.

تحولات اسلام در عصر کنونی بی تردید، جالب توجه است، باید مشاهده کرد، تحلیل کرد، ریشه ای و عمیق به آن نگریست. امثال بانوی تازه مسلمان« لیلا حسین» زیاد است، اما برخی خود نمی خواهند و به برخی شرایط خانواده و اجتماع اجازه نمی دهد و برخی هم امکان ارسال پیام خود را ندارند، والا متأثران از دین الاهی به ویژه اسلام، در اداوار مختلف خصوصاً این عصر بسیار زیاد است. لیلا حسین یک نمونه معرفی شده از صدها نفر دیگر است. اینک علت حجاب او را به اطلاع شما مخاطب عزیز می رسانیم، شما نیز به دیگران ابلاغ نمایید تا شاید روزی برسد زن مسلمان خود را به هیچ عنوان کوچک و حقیر ندیده و با بی حجابی خود بار گناه دیگران را به دوش نکشد.

زنان بی حجاب، خود عامل ایجاد فساد و بی بند باری اند

( زن بی حجاب=مفسِده )

ادامه صفحه بعد:


با حجاب شدن  لیلا حسین (یهودی الاصل ساکن فرانسه)

با حجاب شدم، چون حجاب زیباست سه شنبه ۰۱ مرداد ۱۳۹۲ 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز | 2.50 امتیار شما به این مطلب: آمارها حکایت از آن دارد که رشد گرایش به اسلام در میان زنان غربی دو برابر مردان است و لیلا حسین، نام یکی از زنان تازه مسلمان شده است که به خاطر شیفتگی به زیبایی حجاب مسلمان می شود. «لیلا حسین» نام زنی است که به خاطر شیفتگی به زیبایی های حجاب، از دین یهودی به دین اسلام مشرف شده و حجاب کامل را برگزیده است. پایگاه اطلاع رسانی شیعیان: مصاحبه زیر، خلاصه ای از گفتگوی لیلا حسین با شبکه اهل‌البیت تی‌وی است که چندی پیش به خاطر شیفتگی به زیبایی های حجاب، از دین یهودی به دین اسلام مشرف شده و حجاب کامل را برگزیده است. لیلا حسینــ قبل از اینکه به اسلام روی بیاوری، چه نگرشی نسبت به زنان مسلمان داشتی؟ لیلا حسین: اگه صادقانه بخوام بگم، هرچند ما با نوعی تنفر نسبت به مسلمانان بزرگ شده بودیم، اما همیشه شیفته زنان محجبه بودم و آنها را خیلی پاک و باوقار می‌دیدم. از نظر من آنها زیبایی خاص خودشان را داشتند. من ۶ سال قبل به اسلام گرویدم. من در یک جامعه یهودی‌نشین زندگی می‌کردم و خیلی سخت نبود که به حجاب کاملا اسلامی روی بیاورم. اما اشخاص برداشت‌های کاملا متفاوتی نسبت به ایمان دارند. آنها به زنان یهودی بیشتر از زنان مسلمان احترام می‌گذارند. ــ پس از اینکه به اسلام گرایش پیدا کردی و نوع پوشش اسلامی را پذیرفتی، اولین چیزی که برایت الهام‌بخش بود چه بود؟ لیلا حسین: نخستین چیز که الهام‌بخش من بود قرآن بود، کلیه شواهدی را که من پیدا کردم نشان‌دهنده این بود که این، یک دین حقیقی است، چرا که تمامی انبیا و نیز امامت را قبول دارد که از نظر من بسیار مسئله منطقی‌ای بود. کم کم این دانش و شناخت را پیدا کردم که اسلام تنها بعد بیرونی ندارد بلکه دارای بعد درونی نیز هست و باید از درون هم به حفظ و نگهداری آن پرداخت. خانواده من فکر می‌کردند که من خودم را دارم محروم می‌کنم، چون من در فرانسه زندگی می‌کردم و در آنجا حجاب کاملا ممنوع است. با پوشیدن روسری، شما نمی‌توانید به مدرسه و محل کار بروید و از بسیاری از زندگی‌های اجتماعی محروم می‌شوید. برای خانواده من بسیار سخت بود که ببینند من تنها به خاطر پوشدن لباس زندگی‌ام را به لحاظ اجتماعی به خطر می‌اندازم. از نظر آنها لازم نبود که من مسلمان باشم و لازم نبود که با پوشیدن روسری مسلمانی خودم را نشان بدهم و کافی بود که تنها قلبا به آن ایمان داشته باشم. اما برای من این مسئله مهم بود چرا که در قرآن و بسیاری از سنت‌های پیامبر به اهمیت حجاب و شناخته‌شدن به عنوان مسلمان برای کسب احترام اشاره شده است. و من حاضر نبودم که آن را کنار بگذارم چرا که برای من چیزی بیشتر از پوشیدن لباس است. … خانم‏های باحجابی که آنها را می‏شناسم بسیار خوشحال هستند؛ چرا که این برای آنها یک افتخار است که خودشان را از نگاه دیگران پوشیده نگه می‌دارند. اگر ایمان شما ضعیف باشد شما این نکته را متوجه نخواهید شد و برای شما مهم نخواهد بود و فقط می‌خواهید که با دیگران اختلاط داشته باشید و می‌خواهید آنطوری زندگی کنید که آنها می‌گویند. مجددا می‌گویم که لازم است به اصول خود بازگردید و دریابید که چرا مسلمان هستید. چرا که اسلام دینی است که شما باید خود را تطبیق دهید و دینی نیست که توسط والدین به ارث برسد. و از این طریق باید به زیبایی اسلام و نیز زیبایی حجاب برای زنان و فایده آن برای آنها پی ببرید.

http://shiayan.ir برگرفته از پایگاه اطلاع رسانی شیعیان  • پوسته های وطن
  • آریس موب
  • کارت شارژ همراه اول