تاريخ : ۱۳٩۳/٢/۱٠ | ٥:٥۱ ‎ب.ظ | نویسنده : ح.فیروزنیا

بسم الله الرحمن الرحیم

پروردگارا! به ما توفیق پاسداری از حریم خون شهداء عنایت فرما! از شفاعتشان ما را حظی و بهره ای برخوردار ساز!شهادت عالمانه نصیبمان بگردان! آمین یا رب العالمین.

یاد شهدا کنیم تا ما را یاد کنند! در این جا خواستم یاد شهیدی بزرگ و مرد واقعیِِ خدا کنم، جهت تذکر به خودم و بعد عاشقان حضرت دوست. شهیدی از تبار خط سرخ حسینی و خط سبز مهدوی، شهید مصطفی چمران، آن اسطوره مقاومت و دلیری!

آخرین نوشته دکتر چمران  چند دقیقه قبل از شهادت!

« ای حیات ! با تو وداع می کنم ، با همة مظاهر و جبروتت . ای پاهای من ! می دانم که فداکارید ، و به فرمان من مشتاقانه به سوی شهادت صاعقه وار به حرکت در می آیید ؛ اما من آرزویی بزرگتر دارم . به قدرت آهنینم محکم باشید. این پیکر کوچک ؛ ولی سنگین از آرزوها و نقشه ها و امیدها و مسئولیتها را به سرعت مطلوب به هر نقطه دلخواه برسانید . دراین لحظات آخر عمر ، آبروی مرا حفظ کنید . شما سالهای دراز به من خدمت ها کرده اید . از شما آرزو می کنم که این آخرین لحظه را به بهترین وجه ، ادا کنید . ای دست های من ! قوی و دقیق باشید . ای چشمان من ! تیزبین باشید . ای قلب من ! این لحظات آخرین را تحمل کن . به شما قول می دهم که پس از چند لحظه همة شما در استراحتی عمیق و ابدی آرامش خود را برای همیشه بیابید . من چند لحظة بعد به شما آرامش می دهم ؛ آرامشی ابدی . چه ، این لحظات حساس وداع با زندگی و عالم ، لحظات لقای پروردگار و لحظات رقص من در برابر مرگ باید زیبا باشد »

 

هدیه به شهدا: صلوات بر محمد و آل محمد  • پوسته های وطن
  • آریس موب
  • کارت شارژ همراه اول