تاريخ : ۱۳٩٤/۸/٢٧ | ٧:۱۱ ‎ق.ظ | نویسنده : ح.فیروزنیا

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

به بهانه این که هر چند سال انتخابات در جامعه اسلامی ما برگزار میشود و امسال هم انتخابات در پیش رو ست، مقاله زیر را تقدیم شما بزرگوار می نمایم إن شاءالله حظ لازم و استفاده مفید از آن ببرید.

حق انتخابٰ، یک موهبت الاهی است، نعمتی در کنار نعم فراوان دیگر حضرت حق جلّ و اعلی به بندگانش. به جز چند جای محدود و معدود همه زندگی من و شما رنگ و طعم و بوی انتخاب می دهد.به عنوان نمونه این موارد می توان از مرگ و تولد، گرسنگی و تشنگی که در اراده و اختیار انسان نیست،نام برد .اما انتخابگری در تمام شؤون زندگی فردی، اجتماعی،درون گروه، دسته، روی خشکی، روی آب؛ درون زمین، بیرون زمین؛ روی زمین، توی آسمان؛ جاهای خوب، جاهای بد، درون بدن، بیرون بدن؛ در سفر، یا در حضر ، در خوشحالی، در ناخوشحالی و ... . سایه افکنده و سرنوشت فرد و جامعه با اراده و اختیار و عزم تازه ی فرد و اجتماع تغییر می کند.«إنَّ اللهَ لایغیِّر ما بقومٍ حتّی یغیّروا ما بأنفُسِهِم»

همه ما باید سپاسگزار حضرت دوست باشیم که این قدرت حیاتی و مهم را به ما هدیه داده و مهم تر، صدها شکر به این که از این نعمت، در بیشتر عمرمان خوب استفاده کرده باشیم.همه نعمت های خداوند تعالی ذو ابعاد است، یک بعد آن، وسیله ای برای آزمایش است.پس نعمت انتخابگری، خود یکی از عوامل امتحان و آزمایش است.

سالهاست در جوامع مختلف به انحاء و اشکال گوناگون انتخابات برگزار می شود.انتخاب مجالس مختلف، مجامع مختلف، مسانید مختلف؛ همه و همه به انتخاباتی بستگی دارد که مردم موضوع اصلی آن است.  انتخابات سالم در جوامع سالم برگزار می شود و برعکس.

متأسفانه در جامعه ما انتخابات، به دلیل وارداتی بودن، کاملاً سالم برگزار نمی شود جز در سال های اولیه پس از پیروزی انقلاب اسلامی، هر بار، رنگ و لعاب دشمن خوشحال کنندگی بیشتری به خود می گیرد. نامزد انتخابات اگر چه سالم باشد اما چون شیوه وارداتی و ناصحیح در جریان است،قهراً به دام می افتد مگر مردانِ مرد واقعی.کم اند مردانِ مردی که به مسند نمایندگی از طرف مردم حوزه انتخابی خود رسیده باشد.دروغ، وعده خلاف قانون دادن، فریب افکار، آرایش صورت و ظاهر، حذف نگاه حضرت حق از امور،جلوی پا را دیدن و به افق آینده بی توجه بودن، زیر یوق تبلیغات مسموم دشمن رفتن، وامدار هر کس و ناکس شدن، هزینه هنگفت تبلیغات کردن،با احساسات مردم بازی کردن، هم و غم فقط رأی جمع کردن و ده ها مسئله دیگر از مصادیق انتخابات وارداتی است.متأسفانه در کلانشهرها این موارد به کرات دیده شده و می شود. نمونه عینی در شهر کرج.

این واقعیت ها را نه از روی بی دانشی، یا غرض به عرض رسانده باشم بلکه از روی آگاهی دقیق و بدون کمترین شک و تردید در صحت آن. این بنده خداوند تعالی، خود در عرصه حضور پیدا کرده بودم ( انتخابات نهم نمایندگان مجلس شورای اسلامی) و با چشم خود و چشم شواهد بسیار دیدم که چگونه منشور اخلاقی همچون کاغذ باطله، فقط حضور فیزیکی داشت. تنها چیزی که در انتخابات نهم مجلس، حضور قهرمانانه داشت، بی اخلاقی انتخاباتی، بد اخلاقی و زیر پارفتن قانون انتخابات در ایام انتخابات درشهرکرج و اطراف آن بود.

در منشور اخلاقی آمده بود رزومه باید حدود اندازه کاغذA5باشد، عکستان حدود اندازه کف دست باشد، بنر یکی باشد و نصب آن فقط در محل ستادتان باشد، از سوء اخلاقی های انتخاباتی برحذر باشید، به نامزدهای دیگر انتخابات بی حرمتی نشود به طرفداران حفظ حرمت افراد تذکر داده شود و دهها نکته دیگر؛ اما روز واقعه جور دیگری آغاز شد، روزهای بعد به مراتب بدتر و بدتر قوانین آخلاقی انتخابات زیر پا می رفت. هیچ مقامی هم نبود جلودار باشد زور مداران انتخابات با تمام قوا شهر را تماماً ستاد خود کرده بودند.من جمله نمایندگان خدوم و مردمی فعلی که بر اریکه سبز مجلس تکیه داده و به حفاظت و صیانت از قانون و عرض و آبروی اسلام و مردم مشغولند. 

مردم ما،مردمی سالم و باتقوا و متعهد به اسلام و قرآن و نظام اسلامی، و با شعور و شور سیاسی اند. اما تبلیغات سوء دشمنان درون و برون از یک سو و فشارهای گوناگون از سوی دیگر، صحنه های حضور آنان را گاهی تحت تأثیر قرار می دهد. گاه افرادی به ثمن بخسی، یا به خاطر یک وعده غذا، نظر و عقیده خود را به رایگان می فروشند. البته حال این دسته افراد، چیزی جدید نیست، در طول تاریخ امثا آنان بوده اندو خواهند بود.

امسال انتخابات در پیش است اولاً همه با هم شرکت میکنیم نه به این دلیل که یک ژستی باشد و یک حضور تو خالی. که گاهی تاکنون چنین بوده است و نتیجه آن هم معلوم.ثانیا وظیفه هر دلسوز به انقلاب و اسلام و خون شهدای بزرگ، فقط دادن یک رأی نیست بلکه یک قدرت بزرگ، یک شاهراه اصلی برای معرفی افراد خدوم، مسؤولیت شناس و پاک است. پس این افراد باید وارد میدان شوند و دست بالا زنند تا مردانِ مرد وارد عرصه خدمت در سنگر یزرگتر شوند.

غفلت ما سبب می شود که یک نماینده با وام گیریهایی که کرده، با فریب افکاری که داده با وعده های دروغین که داده، و با حضور در عرصه ای که لیاقت ذاتی و ظاهری آن را نداشته وارد مجلس یا شوراها شود، قدرت بگیرد، چاق شود، به منابع دسترسی پیدا کند و به راحتی در مرحله بعد هم ظاهراً پیروز شود، و آن چه بر جای می گذارد یأس و سردی دلهای مردم از انقلاب و اسلام عزیز و هر انتخابات آینده است.این همان چیزی است که در اثر بی تفاوتی و کم کاری ما ها به وجود می اید و روز به روز دشمنان اسلام و انقلاب برای پیروزی خودشان، خوشحالیان صد برابر می شود. از این طرف سردی، شک و تردیدها، بی تفاوتی های جدیدتر، دشمنی های درونی، نفاق، تعصبات جاهلی قومی و قبیله ای منسوخ، دوباره اوج می گیرد و این روند تا ناکجا آباد ادامه خواهد یافت.

اما امسال بیایید من و شما و ما جلوی این امر مزمن( میضی انتخاباتی) را بگیریم باور کنید که میشود؛ عقب نشینی های ما باعث شده که روند انتخاباتی غلطی طی شود و کسی یا کسانی وارد مجلس و شوراها شوند که نه تنها لایق آن نیستند، بلکه خائن به آن رسالت ها نیز هستند.

«واعتصموا بحبل الله جمیعاً و لا تتفرقوا»این کلام بزرگ خداوند تعالی است. اعتصام به حبل الاهی فردی نمی شود، ارداه جمعی می طلبد. ای یک دستور صریح  الاهی است. که همگی به ریسمان خداوند چنگ زنید (و رو به بالا بروید نه رو به پست رفت و سقوط) راه سخت است اما بن بست ندارد. بیایید میدان، آستین ها را بالا بزنیم، نگوییم کم هستیم، بگویم با کیفیت هستیم دست مردی از مردانِ مرد خدا را بگیریم و تا حصول هدف و آرمانمان کوتاه ننشینیم.جمع شویم کلماتمان، حرفمان، قلبمان را یکی کنیم و ریشه بی عدالتی انتخاباتی را حتی شده به عنوان اسوه و الگوی عالی به جامعه خود، در وهله نخست و به جامعه جهانی در مرحله بعد معرفی کنیم و قویاً بگویم خواستن، توانستن است. ما می توانیم.


ادامه دارد

 

   • پوسته های وطن
  • آریس موب
  • کارت شارژ همراه اول