مذاکره تا چه وقت؟ با چه کسی؟

بسم الله الرحمن الرحیم

در خصوص مسأله مذاکره در گروه 1+5 به عرض میرسد، ضرورت دارد که به فرازهایی از سخنان امام خمینی ره توجه شود؛ هرچند به تاریخ آغاز انقلاب اسلامی بر می گردد اما هنوز تازگی آن به خوبی حس می شود، ایشان فرمودند:

« ملت ایران با دولت ایالات متحده یا هر دولت دیگرى که از شاه و جنایات او حمایت می کند تا زمانى که آزادى و استقلال کشور تأمین نشده باشد گفتگو نخواهد کرد.» صحیفه امام، ج‏4، ص 336

ایشان در جای دیگر فرموده است:

ما با کى‏ ملاقات کنیم؟ با چه جمعیتى ملاقات کنیم؟ با آنهایى که اسم خودشان را بشر دوست گذاشتند، لکن دوایى اگر چنانچه ببینند که بخواهند تجربه کنند که آیا ضرر دارد یا ندارد میفرستند در طرفهایى، همان طورى که شما، دکترهاى شما وقتى که بخواهند امتحان کنند یک دوایى را به خرگوش می‏زنند یا به موش میزنند، اینها به دنیاى سوم میفرستند. ما با اینها میتوانیم بنشینیم صحبت کنیم؟ ما با اینها می‏توانیم که، مملکتى را که آنها این طور ما را حساب میکنند، مثل خرگوش ما را حساب میکنند یا بدتر،امتحان دواهاشان را روى جوانهاى ما میکنند، ما با اینها چه صحبت بکنیم؟ آنها که شبکه جاسوسى در اینجا درست کردند، توطئه درست کردند، کردستان و امثال اینها را، اینها نقشه میکشند و راه میدهند. ما با اینها بنشینیم صحبت بکنیم! چى‏ چى صحبت بکنیم؟صحیفه امام، ج‏11، ص: 13و14

 به نظر می رسد با توجه به تجربه به دست آمده چندین ساله از دولت مردان آمریکا و اربابان و ایادی مزدورش، و هم چنین مطالعه سرنوشت ملتهای مسلمان و حتی غیر مسلمان، به خصوص ایران، افغانستان، عراق، و سوریه و لبنان و مانند آن و نیز جبهه گیری های مرموزانه هر روزه آن دولت ها، که فقط بوی مکرو فریب، خباثث و کثافاتشان مشام همه انسانهای آزاد اندیش را آزار می دهد، دولت مردان ما با نگاه تیزبین و هوشیارانه ، خباثت این ولیده صهیون و جنایتکار اصلی و نوکران و اربابانش را به صراحت به مردم دنیا انتقال دهند و خود گول خنده های مستانه، و نگاه مکارانه و حرکت پا در کنار پای آنان را نخورند، گوش به بیانات امام خمینی  ره و نایب برحقش مقام معظم رهبری دهند و از اقدامات احساساتی و دون عقل با دشمن، خویشتن داری نمایند.

آن زمان امام خمینی ره به سران عرب هشدار می‌داد با دشمنانی مثل آمریکا، فرانسه و اربابانشان، یعنی یهودیهای صهیونیسم اسرائیلی مذاکره را تحریم کنند چون که آنان قابل اطمینان نیستند، امروزه مقام معظم رهبری نیز با بیانی دیگر با انجام آن مخالف بوده و هست. هشدارها را می‌دهند امّا کو گوش شنوا و چشم بینا! برخی دولت مردان و برخی به ظاهر روشنفکران نو اندیش گمان برده اند که موضع و اخلاقیات دولت مردان آمریکا، انگلیس، فرانسه و هم کاسه هایشان تغییر کرده اند و نگاهشان به کشورها بر محور توحید شده، خوی هایشان عوض شده است! [زهی خیال باطل!] دشمنان قسم خورده نه تنها تغییر موضع به نفع هیچ مسلمانی نداده و نخواهند داد، بلکه با شگردهای جدیدتر در صدد محو اسلام و مسلمانان برآمده اند.

درباره بیانات اخیر مقام معظم رهبری در آذربایجان باید اذعان کرد آفرین به گفتمان روشنگرانه، شجاعت بی نظیر ایشان. چنان طومار افکار خیالی صاحب گزینه های روی میز را در هم پیچید که خیالشان از بابت تسلیم این مردم و سرزمین به دامن آن ها، راحت شد و زمینه عصبانیت بیشتر آنان را فراهم کرد. الحق باید فرمایش شهید والا مقام دکتر بهشتی را بار دیگر بخوانیم که فرمود: « ای آمریکا! از ما عصبانی باش و از این عصبانیت بمیر».

درباره این گفته مقام معظم رهبری که فرمودند:«ملّت ایران هم میتواند تحریم کند؛ این را بگوییم که اگر بنای بر تحریم باشد، در آینده این ملّت ایران است که آنها را تحریم خواهد کرد.»، چنان چه از سیاق متن سخنان معظم له معلوم می شود که ملت ایران از راه های زیر آنان را تحریم کند:

1- لبیک به ندای امام خمینی ره و مقام معظم رهبری و پشتیبانی از ایشان.(ولایت مداری)

2- صبر در برابر فشارهای وارده از ناحیه دشمنان داخلی و خارجی

3- حرکت همگانی به استفاده از حربه «اقتصاد مقاومتی» که سال هاست ایشان بیان کرده اند و عدم وابستگی به تک صنعتی(نفت).اما دریغ از فعالیت‌ها و حمایتهای لازم مسؤولان خفته.

4- پرد اخت مالیات های قانونی و شرعی.

5- بهره وری درست از منابع و ذخایر موحود در جامعه(مادی و معنوی) و ارتقاء آن در سطح کلان اقتصاد جامعه.

6- استفاده حداکثری از ظرفیت های داخلی و کم کردن وابستگی ها.

7- استفاده از تولیدات داخل به جای تولیدات خارج که وارداتی ها، بعضاً از کیفیت کمتری هم برخوردارند.

8- اجتناب از اسراف، و حفظ  و استفاده درست سرمایه های ملی و نعمات الاهی.

9- پرحذر بودن از اندیشه و نگاه افراد که فقط به دادن شعارهای توخالی در این زمینه بسنده می‌کنند.

10- منتظر اتفاق خاص نباید بود، باید هر کس احساس تکلیف کند و به میدان وارد شود.

11- کور کورانه از ناحقی‌ها دفاع نکنند. از افراط و تفریط در تمامی امور بپرهیزند.

و ...

با رعایت این دست امور می توان آن دشمنان زبون را از پا درآورد. تاریخ برخی ملت ها، اقوام و قبایل، هم شاهد این مدعاست که می توان با راه کارهای فوق الذکر، سخت ترین شرایط طبیعی و غیر طبیعی را به سلامت پشت سر نهاد.

والسّلام علی من اتّبع الهدی

ح. فیروزنیا

 

/ 1 نظر / 39 بازدید
نمايشگاه هاست www.hostexhibition.com

با سلام به شما دوست عزيز : از سايت من ديدن کنيد براي شما يک پيشنهاد خوب دارم تبديل و بلاگ شما به سايت دائمي هاستينگ رايگان هديه ما به شما با من در تماس باشين يا هو اي دي host_iran هاست,هاست رايگان,هاستينگ,فروش هاست,خريد هاست,سرور مجازي,وي پي اس ---------------------------------------------------- يک سايت جديد براي اپلود فايل ها و عکس ها بدون محدوديت مي توانيد عضوش بشين و تا يک ترا بايت فضاي رايگان داشته با شيد تازه در ازاي دانلود هر فايلتون هم و يا معرفي زير گروه که عضو ويزه سايت شوند پول در بيارين و تا روزانه 20 دلار در امد داشته باشين .... براي دانلود از لينک هاتون لينک مستقيم تو وبلاگتون بزاريد و کلي امکانات ديگه دوست داشتين حتما به ما سر بزنيد updap.com با تشکر[گل] [گل]