آخرین نوشته دکتر چمران چند دقیقه قبل از شهادت

بسم الله الرحمن الرحیم

پروردگارا! به ما توفیق پاسداری از حریم خون شهداء عنایت فرما! از شفاعتشان ما را حظی و بهره ای برخوردار ساز!شهادت عالمانه نصیبمان بگردان! آمین یا رب العالمین.

یاد شهدا کنیم تا ما را یاد کنند! در این جا خواستم یاد شهیدی بزرگ و مرد واقعیِِ خدا کنم، جهت تذکر به خودم و بعد عاشقان حضرت دوست. شهیدی از تبار خط سرخ حسینی و خط سبز مهدوی، شهید مصطفی چمران، آن اسطوره مقاومت و دلیری!

آخرین نوشته دکتر چمران  چند دقیقه قبل از شهادت!

« ای حیات ! با تو وداع می کنم ، با همة مظاهر و جبروتت . ای پاهای من ! می دانم که فداکارید ، و به فرمان من مشتاقانه به سوی شهادت صاعقه وار به حرکت در می آیید ؛ اما من آرزویی بزرگتر دارم . به قدرت آهنینم محکم باشید. این پیکر کوچک ؛ ولی سنگین از آرزوها و نقشه ها و امیدها و مسئولیتها را به سرعت مطلوب به هر نقطه دلخواه برسانید . دراین لحظات آخر عمر ، آبروی مرا حفظ کنید . شما سالهای دراز به من خدمت ها کرده اید . از شما آرزو می کنم که این آخرین لحظه را به بهترین وجه ، ادا کنید . ای دست های من ! قوی و دقیق باشید . ای چشمان من ! تیزبین باشید . ای قلب من ! این لحظات آخرین را تحمل کن . به شما قول می دهم که پس از چند لحظه همة شما در استراحتی عمیق و ابدی آرامش خود را برای همیشه بیابید . من چند لحظة بعد به شما آرامش می دهم ؛ آرامشی ابدی . چه ، این لحظات حساس وداع با زندگی و عالم ، لحظات لقای پروردگار و لحظات رقص من در برابر مرگ باید زیبا باشد »

 

هدیه به شهدا: صلوات بر محمد و آل محمد

/ 1 نظر / 29 بازدید
علیرضا

ضمن عرض سلام وتبریک به مناسبت روز معلم به جنابعالی بسیار از مطالب وبلاگتان لذت بردیم. اگر ممکن است وبلاگ مارا به عنوان" تا آسمان راهی نیست" لینک کنید. وبه ما خبر دهید تا ما هم شما را لینک کنید. باتشکر ...[گل][گل][گل]